"Burza muzgów" - dwie propozycje/prośby

Zdzisław Gromada
Portret użytkownika Zdzisław Gromada
"Burza muzgów" - dwie propozycje/prośby

Dla naszego startu niezbędne jest zbudowanie naszej firmowej www oraz założenie firmowego konta bankowego. Zaraz po tym naszą pierwszą akcją będzie ZAPROSZENIE do SDB i policzenie się. Mam dwie prośby z tym związane:

1. Kogo, poza oczywiście zwolennikami DB z naszej listy mailowej, zaprosić? Komu wysłać zaproszenie? W sieci coraz więcej pojawia się internautów oraz inicjatyw niezadowolonych z obecnie obowiązującej niby demokracji. Proponuję byśmy wspólnie zbudowali listę osób i formalnych oraz nieformalnych organizacji którzy (-re) mają zbliżone do naszych poglądy.

Proponuję/proszę utworzenie na naszym forum takich list: "Lista potencjalnych członków SDB" oraz "Lista potencjalnych organizacji współpracujących z SDB" Każdy z nas by w miarę swojego rozpoznania dopisywał do tej listy kolejne Nazwiska (nazwy) wraz z, co najmniej, jego adresem mailowym.

2. Jakich argumentów użyć w zaproszeniu? Zaproszenie musi być krótkie i przekonywujące. Co każdego z nas przekonało do DB? Proponuję/proszę utworzenie forum np pt. "Argumenty za przyłączeniem się do nas". W oparciu o to zredagujemy zaproszenie (zaproszenia).

Z. Gromada

trochę obok tematu:
poza samym zaproszeniem powinno być JASNE, że celem naszego stowarzyszenia jest walka o stosowanie DEMOKRACJI BEZPOŚREDNIEJ

Dlaczego o tym piszę?
Bo wydaje mi się, że zaczynają się pojawiać różne pomysły czasem rozmijające się z celami naszego stowarzyszenia. np, tu http://www.demokracja-bezposrednia.org/node/291

w pkt 18. Autor proponuje nawet zaostrzenie przepisów względem obecnie obowiązujących!!!

Cytuję:

"wprowadzenie możliwości uruchomienia, przez lokalne społeczeństwo ,referendumi odwoławczego . Do uruchomienia wymagane Np.:
- w gminie: 25% podpisów uprawnionych
- w starostwie 15% podpisów uprawnionych
- w województwie 10% podpisów uprawnionych

MSzach
Portret użytkownika MSzach

a niby miało być to jeszcze nie widoczne. Szkoda, że tak nie jest.
,,Zaznacz to pole jeśli chcesz zataić istnienie tej grupy przed pozostałymi użytkownikami.''
To wygląda na jakieś wewnetrzne ,,CBA''.

Portret użytkownika admin

Treści w grupach mogą być widoczne dla adminów ale Grupy generalnie służą do ukrywania treści przed pozostałymi użytkownikami. Jak najbardziej można tam wypisywać najdziksze pomysły. Jordan podał ten wpis tylko jako przykład.

Jordan - nu nu.

Portret użytkownika admin

Mariusz - to jednak nie do końca tak jak mówiłem. Myślałem, że Jordan natrafił na twój post na stronie testowej - ale tam nie ma twojego wpisu.

Wychodzi na to, że tworząc grupę nie ustawiłeś sposobu w jaki ludzie mają się przyłączyć do twojej grupy. Chodzi o te opcje:
Otwarta - członkostwo jest akceptowane automatycznie.
Moderowana - członkostwo musi zatwierdzić koordynator.
Zaproszenie - koordynator nadaje członkostwo.
Zamknięta - członkostwem zarządza wyłącznie koordynator.

Ponieważ nie ustawiłeś żadnej z powyższych opcji - system założył, że grupa jest publiczna. Wszyscy widzieli wzmiankę o twoim wpisie w Bloku ostatnie odpowiedzi.

MSzach
Portret użytkownika MSzach

.

JSuski
Portret użytkownika JSuski

Tak jest to powinno byc podkreslone.
Wspolpracowac mozna z roznymi grupami, ale nie wolno przy tym tracic celu nadrzednego.

JSuski
Portret użytkownika JSuski

Kogo zaprosic?
Mysle, ze trzeba zapraszac wszystkich.
Mozna skorzystac z ulatwienia w postaci intrnetu.
Wiele osob upublicznia swoje namiary (poslowie, media). Mozna to zrobic delikatnie. Najpierw wyslac zapytanie potem zaproszenie.
To bedzie nawet ciekawy eksperyment - optymistycznie patrzac moze sie okazac ze 70 procent poslow dostrzeze sile i przyszlosc w DB i bedziemy miec szybko nowelizacje.

Wraz z rozrostem liczby czlonkow istnieje ryzyko demokratycznego przechwycenia i unieszkodliwienia, ale mysle ze warto bo przy okazji przynajmniej naglosnimy idee. Idea sie sama obroni.