Biuletyn Stowarzyszenia Więcej Demokracji

Newsletter lipiec 2011

3. lipca 2011
Sprawy Stowarzyszenia:
1) SWD jest współzałożycielem Democracy Interantional e.V.
2) Zakończone głosowanie - przyjmujemy darowizny w bitcoin
3) Projekt Subdomen dopracowany (Pierwsza strona dla osiedla Młociny)
4) Ulotka, prasowanka i plakat
5) Nowy projekt: (niewiążące) ogólnopolskie referenda
6) Akcja “piramida”
7) Lista najważniejszych zadań do wykonania
8) Co się dzieje w Stowarzyszeniu? Jak być na bieżąco?
9) Najświeższe statystyki (liczba członków, użytkowników, liczba odwiedzin...)

Wiadomości ze świata demokracji bezpośredniej:
10) Piosenka Zbigniewa Stefańskiego „Demokracja Bezpośrednia”
11) Konferencja i warsztaty w Warszawie 13/14 czerwca
12) Inne Wiadomości ze świata demokracji bezpośredniej
================================================

Witajcie szanowne koleżanki i koledzy, sympatyczki i sympatycy demokracji bezpośredniej

W dzisiejszym newsletterze mamy dla was kilka bardzo ważnych informacji. Dowiecie się m.in. o naszych kolejnych “akcjach” i projektach, do których wszystkich serdecznie zapraszamy. Znajdziecie też informację jak ustawić “konto” na stronie, aby docierały do was najświeższe informacje (a dyskusja w ostatnich dniach jest bardzo żywa). Na koniec kilka informacji dot. wydarzeń w kontekście demokracji bezpośredniej w Polsce i na świecie.

Przy okazji przypominam, że jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 20:00 odbędzie się nasza tradycyjna konferencja na skypie. Aby dołączyć, wystarczy zgłosić się do któregoś z aktywnych członków.

=================================================

1) SWD jest współzałożycielem Democracy Interantional e.V.

=================================================
Wiele się dzieje na świecie. Katastrofa w Japonii, niepokój wśród krajów arabskich, wcześniej Wikileaks. Wśród tych głośnych tytułów można przegapić wiele. A dzieje się również w świecie demokracji bezpośredniej. Islandczycy bez pomocy polityków piszą własną nową konstytucję, przez Stuttgart przeszła fala protestów m.in. pod sztandarem „więcej demokracji bezpośredniej”, skutkiem czego lokalne rządy, które od ok. 60 dzierżyły berło w Bedenii-Wirtembergii, w niedawnych wyborach dostały bolesnego kopniaka. W Polsce na poważnie zaczynają się eksperymenty z budżetem partycypacyjnym, a SWD miało swoje pierwsze Walne Zgromadzenie we Wrocławiu. Udało nam się „fizycznie” spotkać, porozmawiać i podzielić się pomysłami, uwagami i spostrzeżeniami. Nie marnując czasu podzieliliśmy się zadaniami. Przy okazji zachęcam wszystkich, którzy jeszcze nie zapisali się do Stowarzyszenia, aby zrobili ten pierwszy krok. Mogę bez niepotrzebnej skromności spokojnie stwierdzić, że przyjdzie taki czas, gdy z dumą będziemy się chwalić, że jako pierwsi walczyliśmy o demokrację bezpośrednią dla Polski. Zdobyte doświadczenia, znajomości oraz satysfakcja z robienia dobrych uczynków SĄ BEZCENNE!

Subskrybuje zawartość