KomentarzeDB - rotująca losowo wybierana grupa osób pozostawiająca komentarze

3 wpisy / 0 nowych
KomentarzeDB - rotująca losowo wybierana grupa osób pozostawiająca komentarze

Pomysł jest taki:

co miesiąc losowo wybieramy 4 osoby, które mają za zadanie:
1. przez miesiąc zostawić min. 10 komentarzy (każdy) z linkiem do nas
2. skontaktować się ze sobą i porozmawiać

Jeśli ktoś chce pomóc, to proszę się dopisać. (nie trzeba być formalnym członkiem stowarzyszenia, aby propagować demokrację bezpośrednią. Do pozostawiania komentarzy nie potrzebna jest również jakaś specjalna wiedza ani umiejętności. Z resztą przygotowaliśmy mały instruktaż, w którym zawarliśmy podstawowe rady i przykłady komentarzy)

Łukasz Lepianka
Portret użytkownika Łukasz Lepianka

Moim skromnym zdaniem pomysł jest, bardzo dobry.

Napewno już istnieje pewna grupa osób(która będzie się powiększać) zainteresowanych DB. Lecz w obecnej działalności stowarzyszenia nie mogą znaleźć dla siebie miejsca.
1.Nie posiadają umiejętności, wiedzy, na podstawie których mogliby zacząć działać aktywnie w stowarzyszeniu.
2.Brak czasu, a raczej brak decyzji na poświęcenie go dla stowarzyszenia. Nie oszukujmy się jeśli ktoś ma pracę(czasem dwie) studia, obowiązki prywatne, dodatkowo z tego trzeba wykroić jeszcze trochę czasu na przyjemności. Decyzja o poświęceniu czasu na aktywne działanie jest trudna.

Takie osoby wejdą na stronę, przeczytają materiały informacyjne, coś tam udzielą się na forum, trochę podyskutują, lecz z czasem ich zainteresowanie stowarzyszeniem spadnie-brak możliwości działania. Jak już gdzieś napisałem, człowiek jest ukierunkowany na działanie.

Efekty:
1.Zatrzymanie w.w. osób przy stowarzyszeniu i idei DB. Jeśli ktoś na tą chwilę nie ma umiejętności przydatnych dla stowarzyszenia, nie znaczy że w dłuższym okresie czasu nie stanie się użyteczny. Jeśli ktoś nie podjął decyzji o aktywnym udziale, nie znaczy że jej nie podejmie.
2.Wzrost promocji stowarzyszenia.

Propozycje:
1. Po upływie miesiąca pozostawienie w tej grupie osób, którym ten typ aktywności odpowiada i chcą dalej prowadzić taką działalność. Możliwe że w ten sposób uda się stworzyć w miarę stałą grupę zajmującą się taką promocją. Oczywiście nie zarzucać losowania, lecz ze wzrostem zainteresowania powiększyć ilość osób wybieranych do tej grupy.
2.Przesunięcie formularza w bardziej dostępne miejsce, tak aby nie było go trzeba szukać po forum. Np. strona główna.