Gość dnia/ Gość specjalny/ komentarz gościnny

Gość dnia/ Gość specjalny/ komentarz gościnny

Może dobrym pomysłem byłoby utworzenia stałego miejsca dla "autorytetów" (mam tu na myśli np. znane osobistości, posiadające tytuły naukowe, lub jakikolwiek inny sposób szanowane. Osoby których zdanie się liczy). Można np. umieścić blok z prawej strony pt. Komentarz gościnny/gość dnia/tygodnia lub coś w tym stylu.
Profesorowie lub inne znane osobistości mogły by tam zamieszczać swoje wypowiedzi związane w jakiś sposób z demokracją bezpośrednią (komentując np. bieżące wydarzenia lub samo Stowarzyszenie)

Co o tym myślicie?

Na początek mogliby się wypowiedzieć wszyscy nasi profesorowie i doktorzy. Tytuły naukowe robią na ludziach wrażenie. Takie tytułowanie dodałoby nam wiarygodności i sprawiło, że ludzie zaczęliby nas brać również bardziej poważnie!

Zastanawiam się nad tytułem tego działu:
"Gość miesiąca" (ew. tygodnia jeśli się rozkręci) a może "Gość specjalny"?

OK. Ja mam już jedną ważną osobę. W listopadzie powinniśmy mieć artykuł, a Wam jak idą poszukiwania autorytetów?

Łukasz Turski nie odpowiada na moje emaile. Już nie mam sumienia go spamować. Jest natomiast nadzieja, że dobiję się do niego przez Krzysztofa z JOW. JOW'owcy mają dwóch profesorów fizyki więc jest nadzieja, że znają kolegę po fachu.

Czy blok ma mieć ostatecznie tytuł "Gość specjalny"?

Myślę, że "Gość specjalny" brzmi najlepiej...
...chyba, że ktoś ma lepszy pomysł?

No to zrobione!

Teraz należy szukać kolejnych gości :)

Co myślicie o tym, aby zaprosić Elżbietę Jakubiak jako gościa specjalnego? http://de.wikipedia.org/wiki/El%C5%BCbieta_Jakubiak

Myślę, że można zrobić to w ten sposób. Przygotować listę pytań, na które by odpowiadali politycy/autorytety i mielibyśmy gotowe wywiady. Co wy na to?
Jakieś pomysły na pytania?

marek
Portret użytkownika marek

Witam,

Oto fragment programu PJN:

"PJN apeluje do partii politycznych o poparcie dla projektu ustawy o partyjnych think-tankach. Jeśli partie go odrzucą - zapowiada złożenie własnego projektu ustawy, która w systematyczny sposób wesprze polskie niezależne ośrodki badawcze i opiniotwórcze."

Pytanie: jak mają się partyjne think-tanki do niezależnych ośrodków badawczych i opiniotwórczych ?

Elżbieta Jakubiak ogłosiła tutaj, że przyjmuje pytania do 8 sierpnia (poniedziałek).

sykstus
Portret użytkownika sykstus

"Autorytety wypchane są łajnem gipsem i pierzem" wykształciuch to jeszcze nie autorytet.
Chcesz zmieniac świat aby uszczęśliwiac ludzkośc?

Jedyną drogą do tego jest założenie partii Demokracja Bezpośrednia,nie myśl że pobożne życzenia coś zmienią po prostu tu trzeba robic.
Są duże szanse aby przekształcic stowarzyszenie w partię,i o to trzba się starac.Taki Wałęsa rządził sądził i wydawał wyroki bez żadnego przygotowania i się nie bał.Wasze Stowarzyszenie składa się z reguły z ludzi młodych i inteligentnych z dużym potencjałem.Nie czekajcie utyskując że jest żle!Trzeba działac szkoda czasu.

50%wyborców nie pójdzie głosowac bo mają dośc takiej sceny politycznej(rządzą pół dauny).Trzeba dac ludzim szansę na współdecydowanie o swojej przyszłości.Te 50% macie szansę pozyskac nie mówiąc o inych którzy teraz będą głosowac wybierając mniejsze zło.

Do założenia partii politycznej potrzebne jest 1000 podpisów chętnych i złożenie wraz z wnioskiem w Sądzie.Co ty, wy na to? pozdro R.F

R.F