propozycja strony - kantonu

propozycja strony - kantonu

Portret użytkownika wojciech

(propozycja strony kantonu) Tak mniej więcej sobie wyobrażam stronę główną kantonu. Należałoby dodać spolszczenie i ewentualnie stworzyć możliwość logowania użytkowników

Portret użytkownika wojciech

Idea kantonów miałaby polegać na tym, że o ile domena należy do stowarzyszenia, to jego twórcy - w założeniu „nowi” - zupełnie od zera tworzą swoje otoczenie. Zaletą byłoby przywiązanie twórców/nowych członków do takiego kantonu, tak jak mamy do czynienia z przywiązaniem „starych” członków do strony „federalnej” - przepraszam, że ją tak samozwańczo nazwałem. Otóż postuluję, by powstał nowy byt powiązany z obecną stroną tylko linkiem. Nie ma zagrożenia, że byt się odłączy – subdomena będzie własnością stowarzyszenia. Z drugiej strony nowi użytkownicy będą „u siebie”, i na to właśnie stawiam. Bardzo mnie cieszy, że również Ty myślisz o stworzeniu kantonu – bo tak rozumiem Twój poprzedni wpis. To dobrze nam wróży – będziemy rywalizować o nowych użytkowników a jednocześnie współpracować (o ile stowarzyszenie pozwoli na eksperyment), bo łączy nas jeden cel. Oczywiście należałoby wymyślić taki mechanizm, żeby oprócz konkurencji pojawiła się współpraca. Pierwszym moim pomysłem jest umieszczenie w pewnym wybranym miejscu linków do pozostałych kantonów wraz z standardowym opisem np. „Zapraszamy do odwiedzenia naszych siostrzanych stron-kantonów. Jeżeli spodoba Ci się u nich, będziemy się cieszyć, gdy się do nich przyłączysz”. Na początek coś takiego.

Jestem w stanie od ręki dostarczyć dowolną subdomenę wraz z kontem FTP i bazą danych (czyli komplet do instalacji strony www).
Kwestie nie-techniczne pozostawiam Tobie.

Portret użytkownika wojciech

Wielkie dzięki. Ale najpierw wolę poczekać na decyzję stowarzyszenia, czy w ogóle zgadza się na ten eksperyment, oraz na jego warunki (co kantonowi wolno, a czego nie, kiedy kanton zostaje rozwiązany, czy kanton może werbować ludzi spośród użytkowników strony "federalnej" itp...) No bo jeśli stowarzyszenie się na nic nie zgodzi, to praca pójdzie na marne.

Anonim

No i cisza. Znamienna prawda?

Zdzisław Gromada
Portret użytkownika Zdzisław Gromada

Wojciechu

Jeśli nasz pomysł to w SWD są dwie możliwości zapytania się czy można go zrealizować:

1. Zgłosić go jako pytanie referendalne na naszej www.

2. Wziąść udział w comiesięcznym spotkaniu na skypie i zapytać się czy można.

Osobiście jestem ZA

Z. Gromada

Anonim

Skoro się pan odezwał przypuszczam, że reprezentuje pan władzę tego stowarzyszenia. Niechże pan zwróci uwagę że "Wojciechowi" coś się chciało aż prawie pięć miesięcy temu... Czy jeszcze jemu sie chce?

Zdzisław Gromada
Portret użytkownika Zdzisław Gromada

"Lepiej puźno niż wcale"

"Anonimie"

W DB nie ma osobowej "władzy". W SDB władza to my wszyscy. Byłem przekonany, że Wojciech zna stowarzyszeniowe "reguły gry" i wyszło mu, że puki co należy się wstrzymać z tym projektem.

Zapisz się do nas. Występuj z "otwartą przyłbicą". Jesteś nam potrzebny. Będziesz naszą dobrą NIK.

Z. Gromada

Portret użytkownika wojciech

Rzeczywiście trochę się przez te 5 miesięcy zmieniło. Po prostu przestałem wierzyć w "mądrość tłumu" i dlatego się nie angażuję. Uważam, że demokracja jest skutkiem dobrobytu, a nie odwrotnie. Ale to jest kwestia wiary. Nie chciałbym się wciągać w ewentualne dyskusje. Pozdrawiam serdecznie. Czasami tu zaglądam.