Czy Stowarzyszenie Więcej Demokracji powinno przyjmować przelewy za pomocą BITCOINS?

Dokładnie oznaczałoby to utworzenie konta BTC dla SWD oraz umieszczenie informacji o tym, że przyjmujemy dotacje w BTC.

-------------
Sprawa nie jest prosta, dlatego proszę Was o przemyślenie sprawy i o odpowiedź.
Płatności za pomocą Bitcoin może być szansą dla Stowarzyszenia, ale wiąże się to również z pewnym ryzykiem.

Bardzo proszę zapoznajcie się z tym wątkiem: http://www.demokracjabezposrednia.pl/node/1078 (Jest tu więcej informacji na ten temat)

• Aktualna data: wt., 2023-12-12 10:40
  • Data otwarcia: wt., 2011-05-24 21:00
  • Data zamknięcia: wt., 2011-06-07 21:00
4 z 2 uprawnionych do głosowania oddało głos.
TAK
75% (3 głosów)
NIE
25% (1 głos)

Głosowanie zakończone.

Odpowiedzi

Za szybko

Powinniśmy poczekać na opinię prawnika.

Nadeszła odpowiedź od Lecha:

Wczoraj:

odpowiedź mamy od Urzędu Miejskiego, że trzeba wyjaśnić w Urzędzie Skarbowym - będę jutro i spróbuję się coś dowiedzieć

Dziś:

Po wizycie w Urzędzie Skarbowym i kontakcie z Infolinią stwierdzono, że można przyjmować anonimowe darowizny, jeno trzeba je wykazać w załączniku CIT-D

No to pozostaje dowiedzieć

No to pozostaje dowiedzieć się jak postępować z walutą. Czy trzeba podać wartość w walucie? Czy też można przeliczyć na PLN.